Tukuma
tūrisma informācijas centrs
Sākumlapa

Tukuma tūrisma informācijas centrs
Talsu iela 5, Tukums LV-3101 Latvija
Tālr. +371 63124451, +371 28311557
Fakss: +371 63124451
E-pasts: tic@tukums.lv
Skype: visittukums
Twitter: VisitTukums


Uz Tukumu pēc smukuma!
Tukums ir tā vieta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu – viens otru nekādi netraucē skaļš un jautrs pasākums līdzās klusai un mierīgai muzeju apskatei. Vecpilsēta, ar laukakmeņu bruģi un vecajām mājām, ir kā radīta romantiskām pastaigām draugu pulkā vai divvientulīgos pārīšos. Dažādu paaudžu māksliniekiem – ideāla vieta radošās iedvesmas gūšanai. Tukums ir tā vieta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu – viens otru nekādi netraucē skaļš un jautrs pasākums līdzās klusai un mierīgai muzeju apskatei. Vecpilsēta, ar laukakmeņu bruģi un vecajām mājām, ir kā radīta romantiskām pastaigām draugu pulkā vai divvientulīgos pārīšos. Dažādu paaudžu māksliniekiem – ideāla vieta radošās iedvesmas gūšanai.

Pilsētas centrs un strūklaka ir labākā vieta, kur norunāt randiņus, satikties dienā vai vakarā, vienalga - esi vecs vai jauns. Garšīgs ēdiens un omulīga atmosfēra kafejnīcās un krodziņos, viesmīlīgi un atsaucīgi cilvēki. Tāds ir Tukums!
Ziemā Tukuma apkārtnē var izslēpoties pēc sirds patikas. Kam netīk lielais aukstums ārā, tie var slidot vai aizrautīgi uzspēlēt boulingu. Bet ja ziemā netīk kustēties ārā no mājas, tad šurp var doties pavasarī. Tad visapkārt zied ķirši, ābeles un bumbieres. Vasarā visapkārt virmo rožu smarža.
Ne jau velti saka – uz Tukumu pēc smukuma!

Brauc ciemos ar klasi un atrodi Tukuma smukumu pavasarī!

Skolēnu ekskursiju piedāvājumu skatīt šeit un šeit.

Ko mūspusē skatīt pavasarī!

Kad gaisā virmo pavasaris un daba mostas, vislabāk to var sajust ārpus pilsētas. Varbūt pamēģiniet doties pastaigās pa mežu? Esam sagatavojuši pārgājienu karti ar 5 maršrutiem pa Tukuma pievārtes mežu takām. Te būs maršruti gan svētdienas gājējiem, gan tiem, kas pārgājienos mīl piedzīvojumus. Karte pieejama gan pie mums TICā, gan mājas lapā šeit.

Tāpat var izstaigāt un  vērot dabas mošanos kādā no mūspuses dabas takām Ķemeru nacionālajā parkā, Abavas senlejas dabas parkā, dabas parkā “Engures ezers” vai Viesatas upes krastos. Informācija par tām pieejama šeit.

Taču kamēr vējš un saule kūstošā lietus ūdeņus vēl nav izžāvējusi, dodoties ceļā, neaizmirstiet ūdens necaurlaidīgus apavus, tie lieti noderēs.

Kad pavasaris iesils un sāksies lielais ziedēšanas laiks, var aizbraukt un paciemoties pie mūspuses zemniekiem, kuru saimniecībās netrūkst ogu un augļu koku. Šeit būs iespēja apbrīnot dabas krāšņumu, kā arī uztaisīt brīnumainas fotogrāfijas. Ja interesē, varat saimniekiem pajautāt arī padomu par augļu koku kopšanu. Tie noteikti padalīsies ar savu ilggadējo pieredzi. Informāciju par zemnieku saimniecībām skatīt šeit.

Lai ziedošs un iedvesmas pilns pavasaris! Uz Tukumu pēc smukuma!

Tukuma ēdiens un dzēriens

Meklējot Tukuma garšu, 2014.gada vasarā kā pirmais tapa dzēriens. Tukums savulaik ir bijusi rožu pilsēta un daļa pilsētas pat tapusi rožaudzētāju darbošanās rezultātā. Arī šodien roze ir viens no Tukuma simboliem, un tieši tādēļ tā ir atrodama arī Tukuma dzērienā, kura nosaukums ir Tukuma rožu kokteilis. Tā autori ir kluba „Mojito” bārmeņi – Artis Šuspāns un Sandis Kanbergs. Tukumniekiem tas prezentēts Rožu svētku laikā, bet pārējie Latvijas iedzīvotāji par kokteili uzzināja vairāk 2015.gada tūrisma izstādes Balttour 2015 laikā Rīgā. Kokteiļa pasniegšanas vietas Tukumā ir bāri-klubi „Mojito” un „Baboon Bar” un kafejnīcas „Aplis”,  „Zodiaks” un viesnīcas Hotel Tukums restorāns „Smukausis”, kā arī apkārtnes pilis - Jaunmoku pils un Jaunpils pils. Kā izskatās un no kā sastāv kokteilis, var apskatīties šeit.

Savukārt īpašais Tukuma ēdiens tapis pavisam nesen – 2015.gada pavasarī, lai gan īpašais firmas ēdiens Tukumā bijis jau 20.gadsimta 80.gados. Jaunā ēdiena nosaukums ir „Tukuma veltnītis”, kas oriģinālā ir cūkgaļas veltnītis ar krēmsieru un saulē kaltētiem tomātiem ķiršu mērcē (taču tā gatavošanai iespējams izmantot gan liellopa, gan vistas gaļu). Pēc seno latviešu domām, gaļa un maize ir nešķiramas. Tās ir spēks un dzīvības stiprums. Savukārt ķiršu dārzi Tukumu ieskauj joprojām. Ēdiena autore ir Apšuciema kafejnīcas „Apsīte” īpašniece Aija Rudovska. Ēdiena pasniegšanas vietas Tukumā ir Tukuma Ledus halle, kafejnīca „Aplis”, viesnīcas „Hotel Tukums” kafejnīca „Smukausis”, kafejnīca „Twists”, bet Tukuma apkārtnē – kafejnīca „Apsīte”, „Apšukrogs”, Jaunmoku pils restorāns „Liepaleja”, motelis „Sumbrs”, atpūtas kompleksa „Valguma pasaule” restorāns. Kā izskatās un kādas ir Tukuma veltnīša sastāvdaļas, var apskatīt šeit.

2017. gada 27. - 28. aprīlī aicinām uz starptautisku Baltijas jūras piekrastes tūrisma konferenci

Lai diskutētu par Baltijas jūras piekrastes attīstību un radītu jaunus un demokrātiskus tūrisma attīstības priekšlikumus. Konferences programma ietver tādas tēmas kā piekrastes plānojums Latvijas jūras piekrastei, Latvijas un Igaunijas piekrastes tūrisma attīstības stratēģiskais redzējums, tendences pārgājienu maršrutos un to plānošanā Eiropā un pasaulē, Igaunijas un Zviedrijas pieredze, veidojot garas distances pārgājienu maršrutus. Iepazīstināsim ar jauno Igaunijas-Latvijas projekta “Kājāmgājēju maršruts gar Baltijas jūru Latvijā un Igaunijā” iecerēm 2017.-2020. gadam, veidojot vairāk kā 1000 km garu maršrutu gar mūsu Baltijas jūras piekrasti, kas iekļausies Eiropas kājāmgājēju maršrutu tīklā E9. Vairāk par konferenci skatīt šeit.