Tukuma
tūrisma informācijas centrs
Sākumlapa

Tukuma tūrisma informācijas centrs
Talsu iela 5, Tukums LV-3101 Latvija
Tālr. +371 63124451, +371 28311557
Fakss: +371 63124451
E-pasts: tic@tukums.lv
Skype: visittukums
Twitter: VisitTukums

Iepazīsti Tukumu neizejot no mājas ar 360 grādu fotogrāfijām!

Jums tiek dota iespēja apskatīt Brīvības laukumu, kas jau izsenis ir bijis centrālā vieta, kur pirms 600 gadiem notika lielā andele, kad sabrauca laucinieki tirgoties ar saviem labumiem, šodien laukums ir lieliska vieta , kur satikties ar draugiem un sākt ceļojumu pa Tukumu.

Turpat blakus atrodas arī Livonijas ordeņa pils tornis un mūra fragments. Pils tornis ir Tukuma vecākās ēkas - Livonijas ordeņa pils, kas celta ap 13. gs., fragments. Tagad te atrodas Tukuma pilsētas vēstures muzejs, kas stāsta par pilsētas vēsturi no seniem laikiem līdz pat mūsdienām.

Virzoties no Brīvības laukuma pa Pils ielu kreisajā ielas pusē  pamanīsiet mazu šķērsieliņu – Piena ielu, kura savu nosaukumu ieguva vien 2013. gadā, kad Tukuma pienam tika svinēti 100 gadi.  Šī ieliņa ir arī viena no īsākajām Tukumā, tā Jūs aizvedīs uz Katrīnas laukumu, kur atrodas arī Katrīnas skulptūra. Katrīnas laukums ir mūsdienīgs un ieguvis savas aprises pēdējo gadu laikā. Savu vārdu Katrīnas laukums ieguvis pieminot 1795.gada notikumu, kad Krievijas ķeizariene Katrīna II Tukumam piešķīra apriņķa pilsētas tiesības. Savukārt Katrīnas skulptūra tapusi salīdzinoši nesen 2009. gadā un tapusi par iedzīvotāju saziedotajiem un Tukuma novada pašvaldības līdzekļiem. Tās autors – Valdis Barkāns.

Apskatot Katrīnas laukumu tālāk varat virzīties uz Brīvības laukuma jaunāko daļu – Elizabetes un Uguns ielas krustojumu, kur līdzās atrodas skvērs ar strūklaku "Naudas avotiņš" . Naudas avotiņš veidots kā zīme pilsētas kvartālā, kur savulaik notika aktīva tirdzniecība un arī šobrīd līdzās atrodas banka. Taču, tagad šī Brīvības laukuma daļa  ieguvusi pavisam citu nozīmi – atpūtas vietu ģimenei ar bērniem Tukuma pilsētas sirdī.

Tukuma puse izsenis zināma ar tās skaistajām pilīm, viena no tām Jaunmoku pils, kura atrodas tikai nepilnu 10 km attālumā no Tukuma. Jaunmoku pils senos laikos kalpojusi, kā Rīgas birģermeistara Džordža Armitsteda medību, vasaras rezidence. Jaunmoku pils ir viena no Latvijā pazīstamākajām ķieģeļu celtnēm. Mūsdienās pils pieder Latvijas Valsts mežiem, kur iekārtots Meža muzejs, viesnīca un restorāns. Šī arī ir vieta, kur norisinās dažādi koncerti, kāzas u.c. tematiski pasākumi.

Kā arī citi apskates objekti Tukuma pusē!

  www.latvia.travel www.kurzeme.lv www.vidzeme.com www.travelzemgale.lv www.latgaletourism.lv www.celotajs.lv www.latturinfo.lv www.draugiem.lv/atklajlatviju/ www.upesoga.lv www.tukums.lv www.enguresnovads.lv www.jaunpils.lv www.kandava.lv www.daba.gov.lv/kemeri www.eedp.lv www.visitkandava.lv www.talsitourism.lv www.jurmalaairport.com www.pv.lv www.fsnoma.lv